SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kandelabrar 11847139
nr 1184 7139
Kandelabrar
ett par, silver, 1900-talets början. Höjd: 25 cm. Vikt: 1415 g
måndag 21 maj 2018
kl 18:03:41
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver